Nagrody i kary 1-3
  Nagrody i kary 4-8

oddziały w SP6

Literackie sukcesy naszych uczniów
Ostatni dzień lutego zapisze się bardzo miło w pamięci naszego gimnazjum.
Liczna, bo aż piętnastoosobowa grupa uczniów z różnych klas, otrzymała zaproszenie do Centrum Wspierania Rodziny na uroczysty finał trzeciej edycji konkursu na bajkę profilaktyczną pt. "Młodzi dzieciom bajki piszą", organizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz Bibliotekę Pedagogiczną.

Pierwsze miejsce i główną nagrodę zdobył Łukasz Medyk, uczeń klasy 1F naszego gimnazjum (opiekun pani Katarzyna Guzik).
Praca pierwszoklasisty zostanie opublikowana w piśmie "Biblioterapeuta".

Drugie miejsce przyznano Gabrieli Kucharczyk z klasy 3B (opiekun pani Iwona Kondratiuk).

Gabrysia potwierdziła swój talent utrzymując tę samą pozycję w tym konkursie sprzed roku.

To nie koniec literackich sukcesów naszych gimnazjalistów.
Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2E, Alicja Kryda, jest zdobywczynią trzeciego miejsca w konkursie na najlepszą recenzję "Książki, do której warto wracać",
organizowanym przez Zespół Katolickich Szkół w Skawinie.

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników! Życzymy dalszych tak wspaniałych osiągnięć!

Dodał: admin - 14-03-2017261 Czytań - Drukuj

Konkurs Recytatorski
Dnia 3 marca 2017 roku w pałacyku „Sokół” odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Katarzyna Galacińska z kl. 3d zajęła 3. miejsce w kategorii "recytacja", a Igor Frączek z kl. 3a – 3. miejsce w kategorii "poezja śpiewana".
Uczniowie ci awansowali do dalszego – powiatowego etapu konkursu.
Życzymy im dalszych sukcesów!
Dodał: admin - 14-03-2017304 Czytań - Drukuj

specjalne wydanie "SZKOŁA + EXTRA"

SZKOŁA + EXTRA

Specjalne wydanie programu przed "Dniem Otwartym" szkoły (11.03.2017) smiley
ZAKAZ KOPIOWANIA I ROZPOWSZECHNIANIA MATERIAŁU VIDEO
Dodał: admin - 09-03-2017469 Czytań - Drukuj

HAPPY SCHOOL! HAPPY SONG!

Film zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego "SZKOŁA W MOICH OCZACH"
ZAKAZ KOPIOWANIA I ROZPOWSZECHNIANIA MATERIAŁU VIDEO

Dodał: admin - 09-03-2017434 Czytań - Drukuj

zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY - informacje o rekrutacji
Dodał: admin - 07-03-2017301 Czytań - Drukuj

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
kliknij aby otworzyć galerię"Amnestia to jest dla złodziei, My to jesteśmy Wojsko Polskie"
Te słowa - wypowiedziane kiedyś przez jednego z Żołnierzy Wyklętych - stanowiły motto kolejnego już w naszej szkole dnia pamięci o Żołnierzach Podziemia Antykomunistycznego.

Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się w uroczyste obchody Dnia Pamięci o Tych, którzy walczyli o naszą wolność jeszcze długo po zakończeniu II wojny światowej. W tym dniu, uczniowie klas III uczestniczyli w multimedialnej lekcji, którą przygotowała nauczycielka historii p.Paulina Raczkowska – Papież. Podczas lekcji przedstawiła historie wybranych postaci Żołnierzy Niezłomnych, ich tragiczne życiorysy oraz rozpaczliwą walkę o wolność Polski oraz własny honor.

„Inka”, „Zapora”, „Witold”, „Jagna” – to tylko nieliczni z Tych, którzy podczas tego uroczystego dnia pojawili się na zdjęciach i „opowiedzieli” młodzieży swoją poruszającą historię.

Uczniowie wspólnie zastanawiali się: „Dlaczego nazywamy Ich Wyklętymi?”, „Co ja bym zrobił, gdybym był na Ich miejscu?”, „Czy warto było poświęcać całe swoje życie walcząc o lepszą przyszłość?”

Kolejne już wspólne spotkanie w tak ważnym dla naszej historii dniu pokazało, iż współczesna młodzież coraz bardziej interesuje się historią naszego kraju, a patriotyzm i dobro Ojczyzny to dla wielu nastolatków niezmiernie ważne pojęcia.
Lekcję zakończyła piosenka „Biały Krzyż”, podczas której można było jeszcze raz spojrzeć w oczy Wyklętych i oddać Im należną cześć.
Dodał: admin - 03-03-2017310 Czytań - Drukuj

"Autyzm - poznaj, zanim ocenisz"

Serdecznie zapraszamy uczniów naszego Gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Autyzm - poznaj, zanim ocenisz",
organizowanym z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu.

Technika i format pracy dowolny. Najważniejsze są Wasze emocje... a także wiedza o autyzmie, którą chcielibyście się podzielić z innymi.
Organizatorzy pani Barbara Kądzielawa i pani Sabina Dankiewicz-Durlik czekają na Waszą twórczość do 30 marca.
Wszystkie prace zostaną zaprezentowane 3 kwietnia na rynku w Skawinie podczas happeningu "Na niebiesko dla autyzmu".

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody smiley
Dodał: admin - 26-02-2017366 Czytań - Drukuj

Strona 89 z 139 << < 86 87 88 89 90 91 92 > >>